Головна

Реєстрація

Вхід
avtotehnika.ucoz.com
П`ятниця, 10.07.2020, 11:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Столовий буряк

   Буряк столовий є цінним харчовим продуктом, що містить велику кількість цукрів: сахароза (6-12%), фруктозу та глюкозу, полісахариди (пектинові речовини та клітковину), органічні кислоти (щавлева, яблучна, лимонна), а за вмістом йоду входить до числа овочів , найбільш забезпечених цим елементом.
    Складний комплекс хімічних сполук буряків дозволяє вважати її цінних лікувально-дієтичним продуктом. Особливо корисна вона хворим, що страждають ожирінням, при гіпертонічній хворобі, захворюваннях печінки і нирок, сприяє зменшенню холестерину в крові і т. п.
  Буряк належить до холодостійких рослин, однак він більш вимогливий до тепла в порівнянні з морквою. Висівають насіння при температурі грунту + 6-8 ° С.
   За калорійністю столовий буряк перевищує всі інші соковиті овочі. За змістом фосфору і калію він займає одне з перших місць серед овочевих культур.

   Вимоги столового буряку до грунтів.
   Для вирощування столових буряків самими є глибокі, розпушені, родючі з нейтральною реакцією грунтового розчину грунту. Найкращими вважають родючі чорноземні, сірі, темно-сірі опідзолені легкого механічного складу грунту. Високі врожаї можна одержати й на окультурених низинних торфовищах.
   Вирощування столового буряка.
   Столовий буряк - культура холодостійка, насіння її можуть проростати при 4 ... 5 ° С, проте за такої температури сходи з'являються через 22-23 дні. При підвищенні температури до 10 ° С проростання закінчується через 20 днів, до 25 ° С - через 5-6 днів. Оптимальна температура сходів - 25 ... 26 ° С, подальше підвищення її вже згубно діє на появу сходів.
У перший період, від сходів до початку коренеутворення, столові буряки краще проростає при помірній температурі - 15 ... 18 ° С, якщо ж у цей час температура опуститься нижче 0 ° С, це призведе до значного пошкодження або навіть до повної загибелі сходів.
З утворенням 2-3 пар листочків, буряки стають стійкими до знижених температур, але тривале зниження температури впливає на подальший розвиток, і в таких умовах рослини дають значну кількість стрілкування пагонів.
   Перше короткочасне осіннє зниження температури до 2 ... 3 ° С рослини витримують безболісно, проте подальше її зниження негативно впливає на всю рослину. Особливо це стосується сортів, що формують коренеплоди згори (коренеплід заглиблений у грунт лише на 1 / 3 і 1 / 4)
   Вплив зволоження грунту на ріст столового буряку
   Вимоги рослин до вологи також різні й залежать від умов вирощування та особливостей агротехніки. Вважають, що для формування однієї частини сухої речовини рослини використовують до 300-400 частин грунтової вологи. Недолік вологи в грунті особливо негативно діє при високій температурі. Однак надлишок вологи і близькість грунтових вод також даються взнаки. У таких умовах спостерігаються захворювання коренеплодів та різке зниження врожаю.
Вимоги рослин буряку до водного режиму в різні періоди росту змінюються. Так, для проростання насіння потрібно 70% вологи від його маси. Підвищеної вологості грунту рослини потребують після появи сходів.
   Вплив світла на ріст і розвиток столового буряку.
Столові буряки - культура світлолюбна. Світло потрібний рослинам протягом усієї вегетації, за його нестачі врожай зменшується на 30%. Нестача світла, зниження його інтенсивності погіршують хімічний склад коренеплодів.
   Оптимальні попередники столового буряку.
   У сівозміні столові буряки розміщують на одному полі з морквою або на окремій площі. Добрими попередниками є огірки, капуста, картопля, бобові
Обробіток та удобрення грунту починають з осені. Так, під зяблеву оранку вносять по 40-60 т / га перегною або компостів. Навесні під передпосівну культивацію на малозабезпечених поживними елементами грунтах вносять по 60-90 кг / га д.р. азоту, 90-120 кг / га д.р. фосфору і 90-120 кг / га калію. На засмічених грунтах добрий ефект дає внесення грунтових гербіцидів. Позитивно реагує столовий буряк на внесення мікродобрив.
   Столовий буряк - посів.
   Висівання столового буряку доцільно проводити каліброваним насінням у два строки: перший - відразу після сівби ранніх зернових, а другий - в середині травня. Висівання в травні допомагає запобігти утворенню стрілкування коренів. Коренеплоди, одержані від ранніх строків сівби, використовують для літнього споживання, а пізніх - для використання восени та тривалого зберігання.
Висівають насіння широкорядним способом (з міжряддям 45-60 см) або стрічковим (за схемою 20х50 см).
   Норма висіву залежить від схожості, величини насіння та схеми сівби. Глибина загортання насіння становить 3-4 см залежно від механічного складу і вологості грунту. До сівби і після неї обов'язково проводять коткування. Хороший ефект дає внесення в грядки разом з посівом мінеральних добрив (N20P20K20). Якщо посіви загущені або утворилася кірка, площу обов'язково боронують упоперек напрямку рядків легкими боронами. При цьому і зріджуються посіви на 15-18%, і знищуються бур'яни у фазі ниточки.
   Догляд за посівом столового буряку.
   Масові сходи столових буряків з'являються на 8-12-й день після посіву. У фазі першої пари справжніх листочків проводять розрідження посівів так, щоб відстань між рослинами становила 3-4 см. При подальшому формуванні на одному погонному метрі залишають 12-16 рослин, а проріджені рослини використовують як пучкову продукцію.
   Діаметр коренеплодів має становити не менше 3-3,5 см. Зволікати з формуванням густоти не слід, оскільки це призводить до зниження врожаю. На посівах, призначених для пучкової продукції, не дозволяється вносити гербіциди після сходів основної культури.
    Затримка з проріджуванням (пізніше ніж після 3-5 листочків) призводить до значного зниження товарного врожаю. До основних завдань, які має вирішити розрядження, відносяться: рівномірне розміщення рослин, знищення бур'янів, рівномірне використання поживних елементів у грунті.
    Протягом вегетації на буряковій плантації проводять міжрядне розпушення грунту та підживлення.
    Збір врожаю столового буряку.
Збирають буряки до настання заморозків, оскільки підмерзлі коренеплоди втрачають смакову якість і погано зберігаються. У процесі збору, коренеплоди очищають від гички і сортують на товарні, нетоварні та дрібні. 
   Отже,для формування високого товарного врожаю столовий буряк вимагає відповідного догляду й оптимального співвідношення основних чинників: родючості грунту, відповідної температури, освітлення, відсутності бур'янів, добрива, розпушеного грунту, найкращих сортів, великих добре вирівняного насіння, вирощування після добрих попередників, оптимальних строків сівби , боротьби з хворобами та шкідниками, своєчасного формування густоти рослин.
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz