Головна

Реєстрація

Вхід
avtotehnika.ucoz.com
П`ятниця, 10.07.2020, 12:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Сочевиця

   Попередники.
Сочевицю висівають після попередників, які залишають чисті від бур'янів поля - озимих зернових і просапних культур. Це пов'язано з тим, що на початку вегетації сочевиця росте повільно, вона низькоросла і не витримує конкурентної боротьби з бур'янами.
Повертатися з сочевицею на те ж саме поле можна не раніше, ніж через 5-6 років. Не бажано розміщувати її також близько до посівів багаторічних бобових трав.
   Обробіток грунту.
Після стерньових попередників проводять лущення. Через 3-4 тижні поле орють на глибину 25-27 см. Без попереднього лущіння зяблеву оранку проводять після просапних культур. Весняний обробіток грунту починають із закриття вологи важкими боронами і передпосівної культивації КПС-4 з боронуванням.
   Удобрення.
Сочевиця, як і інші зернобобові культури добре використовує післядію органічних і мінеральних добрив, має властивість засвоювати більше поживних речовин з грунту, тому при вирощуванні на родючих грунтах після удобрених попередників, сочевиця не потребує внесення мінеральних добрив. На бідних грунтах після неудобрених попередників вносять під оранку фосфорні і калійні добрива. Внесення азотних добрив менш ефективне, ніж створення оптимальних умов для симбіотичної азотфіксації. Зокрема, це обробка насіння ризоторфіном, вологість грунту в межах 60-80% НВ, температура грунту 20-24°С, доступ кисню, нейтральна або малолужна реакція ґрунтового розчину, достатній вміст макро і мікроелементів, особливо фосфору та молібдену.
   Підготовка насіння, сорти.
Для сівби використовують очищене кондиційне насіння із схожістю понад 92%. Насіння не повинно містити домішки злісного засмічувача посівів сочевиці - плосконасінної вики. У день сівби насіння протруюють, обробляють бактеріальним добривом, мікроелементами.
   Сівба.
Спосіб сівби
Сіють сочевицю вузькорядним і рядковим способами. При розмноженні насіння висівають широкорядним (45 см) способом.
Глибина сівби
Сочевиця при проростанні насіння не виносить на поверхню грунту сім'ядолі, тому її сіють відносно глибоко - 5-6 см, а при нестачі вологи - на 7-8 см. На глинистих грунтах глибину загортання насіння зменшують до 3-4 см.
Норма висіву
Норма висіву залежить насамперед від крупності насіння. Крупнонасінну сочевицю звичайним рядковим способом сівалкою СЗ-3,6 висівають у межах 2,0-2,5 млн/га (100-120 кг/га); дрібнонасінну - 2,5-3,0 млн/га (80-100 кг/га). У північних районах норму висіву крупнонасінної сочевиці збільшують до 150 кг/га, дрібнонасінної до 110-120 кг/га. На змішаних посівах висівають 90 кг/га сочевиці та 45 кг/га вівса або ячменю.
Строки сівби
Сочевицю висівають у ранні строки, одночасно з ранніми зерновими культурами. Проте при ранній затяжній весні з сівбою спішити не варто, бо в холодному грунті насіння загниває, зменшується польова схожість, посіви забур'янюються. В таких умовах краще сіяти пізніше, через 7-8 днів від початку сівби ранніх культур.
   Догляд за посівами.
Догляд за посівами полягає у коткуванні, до- і післясходових боронуваннях. Бур'яни знищують також хімічним способом - гербіцидом гезагард (прометрин). З посівів сочевиці необхідно вручну виривати рослини плосконасінної вики, що має гіркуватий смак, погано розварюється і погіршує товарні якості сочевиці. Краще це зробити під час цвітіння: сочевиця має дрібні білі квітки, а вика - крупні червоно-фіолетові.
   Збирання.
Сочевицю на зелений корм збирають на початку цвітіння, на сіно - у період повного цвітіння, на насіння - при побурінні 60-70% бобів. Запізнення із збиранням призводить до значних втрат зерна через розтріскування бобів.
Збирають сочевицю роздільним способом. Обмолочують валки через 2-3 дні після скошування. Щоб втрати і подрібнення зерна були якнайменшими, підбирання і обмолот валків проводять ранком або ввечері. Дрібнонасінні низькорослі сорти збирають прямим комбайнуванням при побурінні 80-85% бобів. Після збирання насіння сочевиці негайно очищають від домішок, при потребі підсушують. Зберігають насіння при вологості не більше 14-15%.

Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz