Головна

Реєстрація

Вхід
avtotehnika.ucoz.com
П`ятниця, 10.07.2020, 12:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Механізми ведучих мостів

   Головна передача, диференціал, півосі (приводні вали) і маточини ведучих коліс.
   Головна передача призначена для збільшення тягового зусиля і передачі обертового(крутного) моменту під кутом 90 градусів від карданної передачі на півосі. 
    Головна передача автомобіля являє собою редуктор, який зменшує частоту обертання ведучих коліс порівняно з карданним валом. Головна передача, що складається з однієї пари конічних шестерень, називається одинарною, а з двох пар шестерень — конічної і циліндричної — подвійною.


   Вал 2 ведучої шестірні 4 встановлюють на двох конічних 3 й одному циліндричному 16 роликових підшипниках. Ведена шестірня 5 прикріплена до коробки диференціала. Коробка складається з двох половин 10 і 11 і разом з шестірнею 5 обертається на двох конічних роликових підшипниках 9, закріплених у гніздах картера 15 редуктора за допомогою кришок 12.
    У головній передачі застосовують гіпоїдне зачеплення шестерень. Особливість його полягає в тому, що осі ведучої і веденої шестерень не перетинаються, оскільки вісь ведучої шестірні знаходиться нижче від осі веденої. Перевага гіпоїдної передачі порівняно із звичайною конічною полягає в більш плавному зачепленні і безшумній роботі шестерень.
    Передаточне число головної передачі — 6,83.
    Подвійна головна передача автомобіля ЗИЛ-130

   Основні частини її: ведуча 5 і ведена 1 конічні, ведуча 4 і ведена 2 циліндричні шестірні. Вал ведучої конічної шестірні встановлюють у стакані картера редуктора на двох конічних роликових підшипниках, вал веденої конічної і ведучої циліндричної шестерень також обертається на двох конічних роликових підшипниках. Ведена циліндрична шестірня прикріплена до коробки диференціала і разом з нею встановлена на двох роликових конічних підшипниках.
   Ведена циліндрична шестірня кріпиться до коробки диференціала і разом з нею встановлюється на двох кулькових конічних підшипниках.
  Перевага подвійної головної передачі, яка застосовується на деяких вантажних автомобілях, порівняно з одинарною полягає в тому, що вона дає можливість при великих передаточних числах дещо зменшити зовнішні розміри середньої частини картера заднього моста і цим підвищити дорожній просвіт автомобіля (відстань від його нижчої точки до дороги).
   Диференціал.

а—деталі; б—схема дії; 1 — сателіти; 2 — шестірні півосей (приводних валів); З— хрестовина; 4— коробка диференціала; 5 і 6- ведена і ведуча шестірні головної передачі; 7 — півосі
    Диференціал дає можливість ведучим колесам обертатися з різною швидкістю на поворотах і під час руху автомобіля по нерівній дорозі. Диференціал складається з коробки 4, в якій установлена хрестовина 3. На неї надіто чотири шестірні 2, так звані сателіти. Вони входять у зачеплення з двома шестірнями 1 півосей 7. Поки обидва колеса проходять однаковий шлях, сателіти, обертаючись разом з коробкою диференціала, приведуть у рух обидві шестірні 1. Навколо своєї осі сателіти не обертаються. Коли ж одна з шестерень 1 уповільнить рух, сателіти почнуть прокручуватися навколо осей хрестовини і примусять іншу шестірню І, з'єднану з піввіссю, швидше обертатися.
    Півосі з'єднують диференціал з ведучими колесами і приводять їх у дію. Кожна піввісь 7 з'єднана одним кінцем з шестірнею 1, а другим — з маточиною колеса. Головна передача, диференціал і приводні вали розміщені в стальному картері, вентиляція якого здійснюється через сапун 3. 
   Маточина коліс установлюють на двох підшипниках на кінці порожнистої балки (картера) заднього моста .

Маточина заднього моста автомобіля ГАЗ-53А:
1 — гвинт кріплення гальмового барабана; 2 і 16 — зовнішній і внутрішній підшипники маточини; З—болт (знімач півосі); 4 — установочний палець; В і 6 — гайка і контргайка кріплення підшипників; 7 — стопорна шайба; 8 — шпилька кріплення півосі; 9 — ковпачкова гайка кріплення внутрішнього диска коліс; 10 — гайка, кріплення зовнішнього диска коліс; 11 — маточина колеса; 12 — циліндр гальма колеса; 13—балка заднього моста; 14 — піввісь; 15 — сальник
    Будову головної передачі, диференціала і півосей автомобіля ГАЗ-24 «Волга» одинарна з гіпоїдним зачепленням шестерень, вісь ведучої шестірні роз міщена нижче від веденої шестірні. Таке розміщення шестірні головної передачі дає можливість опустити вниз карданний вал і разом з ним підлогу кузова, а отже, знизити центр тяжіння автомобіля і підвищити його стійкість.

Задній міст автомобіля ГАЗ-24 «Волга»:
1 — пробка маслоналивного отвору; 2 — пробка маслозливного отвору; З — стопор осі сателітів; 4 — вісь сателітів; 5 — сателіт; 6 — упорна шайба сателіта; 7 — клапан; 8 — шестірня півосі; 9 — упорна шайба шестірні півосі; 10 — стальна вставка з різьбою; 11 —болт; 12 — прокладка (2 шт.); 13 — задній підшипник; 14 — передній підшипник; 15 — грязе -відбивач; 16 — фланець ведучої шестірні; 17 — гайка; 18 і 19 — сальники; 20 — регулювальні прокладки; 21 — регулювальна шайба; 22 — регулювальне кільце; 23 — ведуча шестірня го¬ловної передачі; 24 — коробка диференціала; 25 і 34 — півосі; 26 — бандаж; 27 — кожух півосі правий; 28 — заклепка; 29 — картер; ЗО і 37 — підшипники диференціала; 31 і 35 — регулювальні прокладки; 32 — ведена шестірня головної передачі; 33 — болт; 36— кришка картера; 38 — кожух півосі лівий
    Передаточне число головної передачі —4,1. 
    Диференціал має тільки два сателіти , які встановлено на осі , закріпленій на коробці диференціала. Півосі фланцеві. Зовнішні кінці півосей встановлені на кулькових підшипниках 7 у кожухах 17 півосей. Внутрішній кінець півосі з'єднаний шліцами з шестірнею, установленою в коробці диференціала. Піввісь утримується в гнізді картера стальною пластиною 13, яка притискує зовнішнє кільце підшипника 7. Пластину разом з гальмовим щитом кріплять чотирма болтами до торця фланця наконечника картера моста.
   Будова ведучих мостів повнопривідних автомобілів
   Міжосьовий диференціал. При встановленні двох задніх мостів на деяких вантажних автомобілях (КамАЗ та ін.) застосовують міжосьовий диференціал, який забезпечує рівномірний розподіл крутного моменту до обох мостів, а також дає можливість обертатися колесам мостів з різною частотою, коли вони по нерівностях дороги проходять неоднакові шляхи.
Іноді міжосьовий диференціал застосовують не тільки для встановлення двох задніх мостів, а й на повноприводних двовісних автомобілях (ВАЗ-2121 «Нива»).
   Коробка диференціала наглухо з'єднана з ведучим валом , який установлено на кульковому підшипнику у кришці, прикріпленій до корпусу. На шліцах ведучого вала гайкою закріплено фланець 1, який через карданний шарнір з'єднаний з головним карданним валом. У коробці диференціала між її половинами закріплена хрестовина із встановленими на ній сателітами . Сателіти входять у зачеплення з боковими шестірнями. Передня бокова шестірня , яка своєю маточиною сидить у виточці хрестовини, шліцами з'єднана із наскрізним валом привода другого заднього ведучого моста. Задній кінець цього вала розміщений у кульковому підшипнику , закріпленому кришкою в задній частині картера головної передачі. На шліцах зовнішнього кінця розміщено фланець для кріплення переднього карданного шарніра карданного вала привода другого ведучого моста.
  Механізм блокування міжосьового диференціала встановлюють у верхній частині його картера. Він призначений для примусового блокування диференціала під час руху по слизьких і розмоклих ґрунтових дорогах.
      Особливості будови переднього і середнього ведучих мостів.

Передній ведучий міст:
а — деталі карданного шарніра рівних кутових швидкостей; б — привод до переднього ведучого колеса автомобіля ГАЗ-66; 1 — овальні канавки; 2 — шпилька; 3—палець; 4 — ведучі кульки; 5 — центруюча кулька; 6—фасонні кулаки; 7 — фланець; 8 — приводний вал; 9 — поворотна цапфа; 10 — підшипник шворня; 11 — рознімний корпус; 12 — піввісь; 13 — карданний шарнір рівних кутових швидкостей; 14 — шворінь; 15 — маточина колеса
    У середнього ведучого моста автомобілів підвищеної прохідності, як і в заднього, з головна передача і диференціал.
    У зв'язку з тим що передні колеса є одночасно напрямними, крутний момент від диференціала до маточини цих коліс повинен передаватися під змінним кутом. Кінці півосей за допомогою карданів рівних кутових швидкостей з'єднані з приводними валами коліс.
Кардан рівних кутових швидкостей складається з двох фасонних кулакіз з овальними канавками, однієї центруючої і чотирьох ведучих кульок. Центруюча кулька встановлена на пальці, застопореному шпилькою, яка проходить через отвір в одному з кулаків. Особливість цього зчленування порівняно із зчленуваннями карданної передачі, які мають хрестовину, полягає в тому, що крутний момент можна передавати під значно більшим кутом (до 86°).
   Приводний вал ГАЗ-66 установлюють на бронзовій втулці всередині порожнистої поворотної цапфи. Кінець вала має шліци, які входять у фланець, з'єднаний з маточиною коліс. Маточина встановлена на порожнистій поворотній цапфі на двох роликових конічних підшипниках. Поворотна цапфа прикріплена до рознімного корпусу, встановленого на конічних роликових підшипниках шворнів. Шворні приварені до сферичної поверхні кожуха півосі.         Для регулювання підшипників шворнів під кришками підшипників установлені регулювальні прокладки.
   В автомобілі ЗИЛ-131 два задні ведучі мости. У середнього моста автомобіля ЗИЛ-131 ведучий вал головної передачі із закріпленою на ньому малою конічною шестірнею виготовлено наскрізним. Він установлений спереду на роликовому циліндричному підшипнику в приливі картера, а ззаду — на двох конічних роликових підшипниках , корпус яких закріплено у фланці в картері і закритий кришкою . На обох зовнішніх кінцях вала гайками закріплено на шліцах фланці 23 карданних шарнірів карданної передачі привода ведучих мостів. Щодо решти деталей, то конструкція середнього і заднього ведучих мостів однакова.
   В автомобілі Урал-375Д усі ведучі мости мають взаємозамінні подвійні головні передачі і диференціали а конічними сателітами. На повністю розвантажених півосях переднього ведучого моста встановлюють шарніри однакових кутових швидкостей дискового типу.
   На автомобілі КрАЗ-255В обидва задні ведучі мости мають однакову конструкцію з подвійною головною передачею і диференціалом, які розміщені в окремому чавунному картері, прикріпленому до картера заднього моста. На півосях переднього ведучого моста встановлюють шарніри однакових кутових швидкостей дискового типу . 
   Для мащення головних передач і диференціалів застосовують автомобільне трансмісійне масло. У легкових і вантажних автомобілях для мащення гіпоїдної передачі необхідно використовувати спеціальне гіпоїдне масло різних марок. Якщо не дотримуватися цього правила, передача може вийти з ладу.
    Для легкових автомобілів застосовують гіпоїдне масло ТАД-17, для вантажних — ТС-14 з присадкою Хлореф-40.
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz