Головна

Реєстрація

Вхід
avtotehnika.ucoz.com
Вівторок, 19.03.2024, 08:48
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 54
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Баклажани

   Баклажан - культура тепло- і вологолюбна. За температури повітря нижче 15°С припиняється запилення квіток і зав'язь опадає. Існує думка, що баклажан в умовах України можна вирощувати тільки у південних районах. Однак слід зазначити, що за відповідної технології його можна вирощувати на Поліссі і в західних областях України. Щоб виростити високі врожаї, баклажан розміщують на високородючих, легких за механічним складом і достатньо зволожених ґрунтах південних або південно-західних схилів. Важкі і холодні ґрунти непридатні для цієї культури. У південних районах плантації баклажана ефективно розміщувати на понижених елементах рельєфу, де більше запас вологи у ґрунті. Перед висаджуванням розсади в ямки вносять по 1-2 кг перегною. Строки висаджування рослин такі самі, як перцю солодкого. Запізнення з висаджуванням призводить до зниження продуктивності рослин. Спосіб висаджування розсади широкорядний (50-60 см), в рядку рослини розміщують на відстані 30-40 см. Розсаду висаджують у завчасно заготовлені ямки і поливають (1-2 л води на ямку). Слідом за висаджуванням ямки мульчують сухим ґрунтом або перегноєм.
   Догляд за рослинами такий, як за перцем солодким. Особливістю є те, що в період цвітіння, в жарку погоду потрібно робити освіжні поливи (5-10 л/м.кв.), щоб створити підвищену відносну вологість повітря (за низької вологості повітря квітки опадають).
   Протягом вегетаційного періоду ведуть боротьбу з колорадським жуком. Після утворення 5-6 плодів видаляють бічні пагони, квітки і над третім листком після останньої зав'язі прищипують стебло.
   Плоди з плодоніжкою збирають вибірково через кожні 5-7 днів у технічній стиглості (плоди мають характерне фіолетове або темно-синьо-фіолетове забарвлення). Запізнюватись із збиранням врожаю не можна, оскільки плоди втрачають забарвлення (біліють) і якість їх погіршується. Для збирання плодів треба застосовувати секатор. Під час збирання плодів стежать, щоб не пошкодити рослини. Пошкоджені і без плодоніжки плоди зразу використовують. Закінчують збирання плодів до настання приморозків. Якщо на рослинах перед настанням приморозків багато недозрілих плодів, їх викопують з корінцями, прикопують у парниках або теплицях і добре поливають. Через 15-20 днів плоди досягають технічної стиглості. Щоб зберігати їх протягом 20-25 днів, відразу після збирання плоди витримують у темному, холодному (7-10°С) приміщенні з відносною вологістю 80-90% протягом 1-2 днів і потім зберігають за температури 1-2°С. На світлі зберігати плоди баклажана не можна, бо в них додатково нагромаджується соланін, що погіршує їх якість.

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz