Головна

Реєстрація

Вхід
avtotehnika.ucoz.com
Вівторок, 19.03.2024, 07:04
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 54
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Коріандр (ефіроолійні)

                                                                                    Технологія вирощування
   Попередники. Високий урожай коріандру можна виростити лише на добре зволожених грунтах. Тому соняшник, цукрові та кормові буряки як попередники під цю культуру не бажані. Оптимальними попередниками є озимі зернові, кукурудза, бобові (крім кормових бобів).
   Підготовка грунту. Важливим моментом у роботі з коріандром є вибір поля. Особливий, властивий тільки коріандру, запах квіток під час цвітіння досить стійкий, тому висівання потрібно запланувати щонайменше за 5 км від населеного пункту та тваринницьких ферм (з напрямом вітру від села). Залежно від попередника, грунт слід готувати за єдиним стандартом висівання коріандру: площа поля має бути вирівняна, маса зораного шару грунту — добре структурована, без великих нероздільних брил. Для загортання насіння на потрібну глибину, щоб одержати рівномірні сходи, після передпосівної культивації потрібно провести коткування.
   Внесення добрив. Для повноцінного розвитку рослин коріандру в умовах Одеської області вносять 100–150 кг/га сульфату амонію, 300–400 — суперфосфату та калійної солі — 100–200 кг/га. Звичайно, повноцінне забезпечення елементами живлення слід розраховувати на основі аналізу грунту в кожному господарстві.
   Підготовка до висівання. Для зменшення розвитку рамуляріозу (основної хвороби коріандру) потрібно провести протруєння насіння одним із зареєстрованих препаратів.
   Висівання. Крім традиційного ранньовесняного висіву, було випробувано озиме висівання (традиційними сортами для ярого висіву), внаслідок чого виявили, що рослини за умов теплої зими, особливо у південних регіонах, ефективніше використовують вологу, яка накопичилася в грунті за зиму, завдяки ранньому початку відростання. Тож у період активного наростання зеленої маси, коли потреба рослин у волозі підвищена, її достатньо в грунті, і за рахунок цього насіння коріандру раніше дозріває та формує у 1,5–2 рази більший урожай.
   Коріандр висівають залежно від цільового використання врожаю. Якщо насіння планують використати для виготовлення олії, тоді культуру сіють за вузькорядною схемою (15 см), якщо ж треба мати зерно, послуговуються широкорядною — 45 сантиметрів. 
   Схему встановлюють індивідуально для кожного господарства. За високої забур’яненості поля та підвищеної вологості грунту (поле в долині) коріандр можна висіяти міжряддями завширшки 45 см. Але в цьому разі треба провести три-чотири міжрядні обробітки. Якщо обрати схему висівання в 15 см, то основний акцент потрібно зробити на гербіцидну обробку. Поле сівозміни, яке розміщене з нахилом на південний захід, добре прогрівається, тому міжряддя роблять через 15 сантиметрів.
   Глибина загортання насіння — 2–3 см, а за пересихання поверхневого шару грунту глибину збільшують до 4–5 см. Норма використання насіння за широкорядного висіву — 12–14, а за вузькорядного — 16–18 кг/га. Висівання з міжряддям 45 см здійснюють сівалками ССТ-12Б, а на 15 та 45 см — СЗС-3,6 з перекриванням сошників.
    Одночасно з висіванням уносять 80–100 кг суперфосфату.
    Слід зазначити, що вміст олії у насінні збільшується в 1,5–1,8 раза, якщо висівати насінням першої репродукції. 
   Догляд за посівами. На початку наростання вегетативної маси рослини коріандру слабо конкурують із бур’янами, тому важливо застосувати потрібні гербіциди або систематично, за умов широкорядного висівання, проводити міжрядні обробітки.
За дощового літа міжрядні обробітки підсушать грунт та створять умови для кращого розвитку кореневої системи.
Крім того, для підвищення врожайності коріандру можна провести два-три підживлення мікроелементами по вегетативній масі.
   Збирання. Зонтики коріандру дозрівають нерівномірно. Тому для зменшення втрат під час збирання важливо правильно визначити його строки. Якщо зі збором урожаю поспішити, це негативно вплине на кількість плодів та якісні характеристики ефірної олії. Збирати коріандр можна прямим комбайнуванням. Але перед тим слід підсушити рослини на корені, провести десикацію. Або збирати роздільним способом, коли 40–50% усіх зонтиків побуріють. Під час обмолочування сухий плід може розтріскуватися на дві половинки. Вміст ефірної олії при цьому різко знижується (до 0,3–0,5%), що робить переробку половинок невигідною. Щоб зменшити відхід половинок, скошені валки, за роздільного комбайнування, потрібно обмолочувати у вранішні чи вечірні години з правильно виставленими оборотами барабана.
   Сорти.
   Місхор — середньопізній сорт. Має підвищену стійкість до осипання та розтріскування плодів на половинки. Вміст ефірної олії в абсолютно сухих плодах — 2,32–2,51%. Урожайність — від 15 ц/га і вище.
   Нектар — придатний як для озимого, так і ярого висівання. Зимостійкий. За підзимового висівання врожайність сягає в середньому 25 ц/га. Вміст ефірної олії в плодах — 2,41–2,54 відсотка.
   Ранній — скоростиглий сорт. Урожайність — 12,5–15,1 ц/га. Вміст олії в абсолютно сухих плодах — 2,25–2,44 відсотка.
   Янтар — середньопізній сорт. Урожайність — 16–18 ц/га. Сорт має підвищену стійкість до вилягання, осипання та розтріскування плодів. Вміст олії в абсолютно сухих плодах — 2,4–2,7%. З усіх сортів найбільше придатний для механічного збирання.
   Нині на випробуванні перебуває сорт Карибе (з вирівняними насінинами) компанії "Бейо”.

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz