Головна

Реєстрація

Вхід
avtotehnika.ucoz.com
Середа, 24.04.2024, 20:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 54
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Рицина

                                                                                             Технологія вирощування
   Попередники.
Розміщують рицину після озимих і ярих зернових, зернобобових культур. Вони залишають поле чистим від бур'янів і не використовують вологу з глибоких шарів ґрунту. Не слід сіяти рицину після культур, які висушують ґрунт - соняшнику, кукурудзи. Щоб зменшити ураження фузаріозом, рицину сіють на тому ж полі не раніше, як через 8 років. Рицина є добрим попередником для зернових культур. 
   Обробіток ґрунту.
Після збирання попередника проводять 1-2 лущення. Орють на зяб у другій половині вересня - на початку жовтня на глибину 25-27 см. Весняний обробіток розпочинають закриттям вологи важкими боронами при настанні фізичної стиглості ґрунту. Після того поле розпушують культиваторами КПС-4 перед сівбою. Якщо цього недостатньо для якісної підготовки ґрунту до сівби, використовують комбіновані агрегати. Останній обробіток проводять на глибину сівби. Розрив між передпосівною культивацією і сівбою не більше 1 години.
   Удобрення.
Рицина добре реагує на органічні добрива. Гній (20-30 т/га) краще вносити під попередник. Мінеральні добрива вносять в дозах N45-60Р45-60. На добре забезпечених калієм ґрунтах, внесення калійних добрив неефективне. На менш забезпечених, одночасно з фосфорними під оранку вносять калійні добрива (К40-60).
   Сорти рицини в Україні: Громада, Хортицька 1, Щербинівська, Хортицька 3 (вміст жиру - 49%), Олеся (вміст жиру - 56%), Хортичанка (вміст жиру - 56,8%), Хортицька 7 (вміст жиру - 56%). Перед сівбою насіння протруюють препаратом колфуго-супер для захисту від хвороб.
   Сівба.
Спосіб сівби.

Сіють рицину сівалками СПЧ-6М, СПЧ-8, СУПН-8 широкорядним способом з шириною міжрядь 70 см. Для сівби використовують насіння зі схожістю не менше 90%. Перед сівбою насіння обігрівають на сонці і протруюють бенлатом.
   Глибина сівби.
Глибина загортання насіння на важких за гранулометричним складом ґрунтах становить 6-8 см. На легких ґрунтах у суху погоду глибину сівби збільшують до 10-12 см.
   Норма висіву.
На 1 га повинно бути 40-50 тис. рослин. При зрошенні слабогалузисті сорти можна ущільнити до 50-60 тис. га. Галузисті сорти повинні мати на 1 га 30-40 тис. рослин. Кількість насінин має бути більша за кількість рослин на 25-30%. На 1 м рядка висівають 5-6 насінин. Для дрібнонасінних сортів норма висіву становить 10-12 кг/га, для крупнонасінних - 20-25 кг/га.
   Строки сівби.
До сівби рицини приступають, коли ґрунт на глибині загортання насіння прогріється до 10-12°С. У більшості зон, де її вирощують, це припадає на 2-3 декаду квітня. В умовах Західної України - це кінець квітня - початок травня. На чистих від бур'янів полях і при застосуванні високоефективних ґрунтових гербіцидів, сівбу можна починати при температурі 8-10°С.
   Догляд.
Зразу ж після сівби поле коткують. Через 4-5 днів, у фазі білої ниточки у бур'янів, проводять досходове боронування. Паростки насіння рицини повинні знаходитись на 5-6 см нижче поверхні ґрунту.
   Післясходове боронування проводять у фазі 2-3 справжніх листків у рицини зі швидкістю не більше 4 км/год у денні години, коли зменшується тургор і рослини стають менш ламкими. При дворазовому вчасному боронуванні посівів за сприятливих умов можна знищити до 90% сходів бур'янів.
   Кількість міжрядних розпушувань залежить від стану посівів. Перший обробіток (шаровку) доцільно провести після появи сходів, коли видно рядки. Пізніше за допомогою культивацій підтримують міжряддя в чистому від бур'янів стані. Глибина обробітків 8-10 см. Під час останнього обробітку, рядки підгортають, присипаючи бур'яни в рядку.
   На сильнозабур'янених полях застосовують гербіциди. Вносять трефлан, трифлурекс в дозі 2-5 л/га перед сівбою або до сходів рицини з негайним загортанням гербіциду в ґрунт.
   Збирання.
Рицина достигає нерівномірно. Спочатку достигають нижні грона на головному стеблі, пізніше на розгалуженнях першого і наступного порядків. Збирати рицину починають, коли коробочки у центральних гронах стають коричневими і підсихають при вологості плодових оболонок насіння не більше 12%. Сорти, плоди яких не розтріскуються, збирають напряму спеціальними рициновими комбайнами ККС-4 і ККС-6. В результаті одержують близько 80% насіння та до 20% коробочок.
   З метою прискорення і одночасного достигання проводять перед збиранням (коли побуріють коробочки) десикацію посівів. Застосовують реглон 3-4 л/га. Через 5-6 днів рицину обмолочують.
   Сорти рицини, коробочки яких розтріскуються, збирають вибірково вручну, зрізуючи грона ножами. Насіння зберігають при вологості, не вищій за 8-10%.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz