Головна

Реєстрація

Вхід
avtotehnika.ucoz.com
Середа, 24.04.2024, 14:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 54
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Цитрусові культури

   Багато з людей намагаються виростити цитрусові плоди у квартирі. Це прагнення з'ясовне — гарне деревце прикрасить кімнату, і з яким насолодою можна з'їсти мандарин або апельсин, вирощена своїми руками. А як приємно випити чай всією родиною, додавши в нього скибочка тільки що зірваного лимона.
   Цитрус — рід вічнозелених рослин сімейства рутових. Цвітуть великими білими квітами із приємним ароматом. Цитрусовий плід — гесперидый або помаранча, як його ще називають, складається зі шкірястого пофарбованого внеплодника (цедри) з безліччю эфиромасличных залоз, білого губчатого межплодника й внутрішності, що розламується на часточки, плідника. Цитрусові рослини вирощуються в тропічній і субтропічній країнах
    Технологія вирощування цитрусових у кімнаті для всіх видів одна. Найчастіше вирощується лимон, мандарин, апельсин і рідко — цитрон і грейпфрут. Цитрусові розмножуються насіннями й черешками. Для того щоб рослини почали швидше плодоносити, їх прищеплюють. У магазинах, оранжереях і розплідниках продають уже щеплені деревця. Виростити, а також прищепити можна самому. У лютому-березні сіяємо насіння цитрусових, пікіруємо сіянці з появою першої пари листів, а через рік-два прищеплюємо сіянці черешком (підщепа) або брунькою (привой). Можна одержати врожай з нещеплених сіянців через 5 років при правильної обрізку рослини.
   Кімнатні цитрусові добре розмножуються живцюванням. Його найкраще проводити навесні. Найкраще взяти ледве здеревілі черешки довжиною до 10 див з корою зеленого цвіту. Нижній зріз на черешку робиться під листом, а верхній — на 1 див вище листа або бруньки. Черешок повинен мати від 3 до 5 листів.Після посадки він обприскується водою й накривається скляною банкою або обрізаною пластмасової пляшкою. Ваза ставиться в тепле світле місце.       Черешок двічі в день обприскується водою. Воду потрібно брати не хлоровану, а джерельну, фільтровану або добре вистояну. Коли верхня брунька почне рости через 3 тижні, потрібно поступово привчати рослини жити без банки. 
     До 10 років рослини пересаджуються кожні 2-3 року в період їхнього спокою. 
    Обрізка рослин. Рослину починають формувати, коли воно досягне у висоту 20 див. У нього обрізають верхівку, зберігаючи не менш 5 бруньок. Надалі потрібно залишити 3-4 пагона, які будуть спрямовані в різні сторони. Через якийсь час на цих пагонах знову залишають по 3-5 бруньок, обрізаючи верхівку. На кожній гілці буде два пагони другого порядку. На гілках другого порядку формують 3-5 гілок третього порядку. Закінчують формування дерева після появи гілок четвертого порядку.
     Улітку до осені кімнатні цитрусові краще виставляти на свіже повітря, поступово привчаючи рослини до сонячних променів. З «незвички» вони можуть одержати сонячні опіки на листах. 
    Основний відхід — це вдобрювати, регулярно обприскувати й поливати водою. Найбільш складний період для кімнатних цитрусових — зима. Вони починають скидати листя, марніти. Основними причинами є недолік світла й сухість повітря. C листопада по лютий потрібно подсвечивать рослини по вечорах у плині 2-3 годин. У квартирі взимку повітря від батарей стає сухим, тому 1-2 рази в день проводиться обприскування.
     Протяги небезпечні тим, що можуть привести до переохолодження корінь. Щоб уникнути охолодження корінь горщик з рослиною ставиться на підставку з пінопласту. Узимку підгодівлі проводяться раз вмесяц.
    Головне завдання садівника — зберегти якнайбільше здорових листів. Кожен лист цитрусових рослин у середньому живе 3 роки. Для визрівання одного плода рослині потрібно мати більше 10 листів. Щоб не перевантажувати рослини, зайві плоди потрібно видалити. 
Дуже цікаве виходить цитрусове дерево, коли до однієї рослини прищеплюється кілька різних видів цитрусових. Наприклад, до лимона прищеплюється апельсин, мандарин, грейпфрут або цитрон. Існують гібриди цитрусових — апельсина з лимоном — лимонанж , апельсина з мандарином — тангор.
Лимон. Для кімнатного вирощування лимонів рекомендують розводити наступні сорти: Павловский, Мейера, Майкопський і Новогрузинський. Всі ці сорти добре пристосовані до сухого й теплому кімнатного повітря й недоліку світла. Доросле дерево досягає висоти від 1 до 2 метрів. Плоди важать від 80 до 200 р. Із всіх цитрусових рослин лимони самі вологолюбні. Лимон — це рослина-егоїст. Він не терпить сусідства інших рослин, тому що не переносить чужі аромати. Тому на підвіконні або в кімнаті його краще тримати окремо.
Апельсин — «золоте яблуко», як його називали за старих часів. Існує багато сортів, пристосованих для кімнатного вирощування. Дерево сорту Вашингтон Нейвл досягає висоти 1,5-2 м. Існують карликові сорти — Мерхеульский, Валенсія, які виростають до 1 м. Серед них є сорту із червоним цвітом плода — Доблефина, Томанго. Сорт Темпл — тонкошкірий
Мандарин. До кімнатних карликових сортів мандаринів ставиться група Васі: Миха-Васе, Мияго-Васе, Кований-Васі, що досягають висоти 50-80 див. А сорту Піонер, Иверия, Італійський, Клементин — до 1 м. Із всіх кімнатних цитрусових живцювання переносять погано.
Цитрон. При вирощуванні в кімнаті виростають до 1 м, плід великий — 1-1,5кг. Із цитрусових — сама теплолюбна рослина.
Цитрусові благотворно впливають на здоров'я й психіку людей. Ефірні масла, виділювані рослинами, убивають віруси й патогенні бактерії. Цитрусові плоди багаті вітамінами, особливо вітаміном С.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz